Ημέρα των superstar σήμερα στο Κατάρ – Έλαμψαν Μέσι, Μπαπέ, Λεβαντόβσκι

«Λυτρωτής» ο Μέσι! Μια στιγμή κλάσης του Λιονέλ Μέσι και ένα εξαιρετικό σουτ του Εντσο Φερνάντες, έφταναν προκειμένου η Αργεντινή να κρατήσει «ζωντανές» τις ελπίδες πρόκρισης στους «16» του Μουντιάλ 2022. Με τα γκολ του αρχηγού της στο 64ο λεπτό και του νεαρού μέσου της Μπενφίκα στο 87΄, η «αλμπισελέστε» νίκησε 2-0 το Μεξικό στο “Lusail Stadium”, για τη 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου, και κρατάει την τύχη της στα χέρια της, καθώς με νίκη επί της Πολωνίας την Τετάρτη (30/11) περνάει σίγουρα, ενώ μπορεί να προκριθεί και με ισοπαλία. Χωρίς γκολ και με ένα βαθμό σε δύο ματς, η “Tri” βρίσκεται αντιθέτως στο… χείλος του αποκλεισμού. Όπως… αναμενόταν MVP αναδείχτηκε ο Λιονέλ Μέσι, σε μία ημέρα που πέτυχε και προσωπικά ρεκόρ!

Όπως αναμενόταν μετά την ήττα-σοκ της πρεμιέρας από τη Σαουδική Αραβία, ο Λιονέλ Σκαλόνι προχώρησε σε αρκετές διαφοροποιήσεις στο βασικό σχήμα της ομάδας του. Συνολικά πέντε αλλαγές έκανε ο τεχνικός της Αργεντινής, τρεις στην άμυνα και δύο στη μεσαία γραμμή, αφήνοντας πάντως απαράλλαχτη την επιθετική τριάδα των Λιονέλ Μέσι, Λαουτάρο Μαρτίνες και Ανχελ Ντι Μαρία. Από την άλλη πλευρά, ο (Αργεντινός) “Τάτα” Μαρτίνο έβαλε βασικό τον 36χρονο Αντρές Γκουαρδάδο -δεν είχε παίξει καθόλου στο ματς με την Πολωνία-, ο οποίος κατέγραψε συμμετοχή σε Παγκόσμιο Κύπελλο για πέμπτη φορά στην καριέρα του. Ομως, ο πολύπειρος μέσος δεν άντεξε ούτε ένα ημίχρονο, καθώς αντιμετώπισε πρόβλημα και αντικαταστάθηκε στο 42΄ από τον Γκουτιέρες.

Το πρώτο ημίχρονο είχε περίσσιο πάθος, δυνατές μονομαχίες, σκληρά μαρκαρίσματα, αλλά… ελάχιστο ποδόσφαιρο. Η Αργεντινή είχε την κατοχή της μπάλας, αλλα αδυνατούσε να δημιουργήσει ρήγματα στη μεξικανική άμυνα, η οποία κρατούσε με άνεση τους αντιπάλους της μακριά από τη μεγάλη περιοχή. Μία αρκετά άστοχη κεφαλιά του Λαουτάρο Μαρτίνες στο 41΄, μετά από φάουλ του Μέσι, ήταν η μοναδική… κάτι σαν ευκαιρία της «αλμπισελέστε» στο πρώτο 45λεπτο, ενώ από την άλλη πλευρά ο Βέγκα είχε μία καλή απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 45΄, που βρήκε όμως σε ετοιμότητα τον Εμιλιάνο Μαρτίνες.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και στο ξεκίνημα του β΄ μέρους, με τον Μέσι να σπαταλάει (52΄) με πολύ κακή εκτέλεση, ένα φάουλ σε εξαιρετικό σημείο που κέρδισε ο ίδιος. Ομως ο «ψύλος» λύτρωσε τον εαυτό του και την ομάδα του στο 64΄, όταν υποδέχθηκε λίγο έξω από την περιοχή την πάσα του Ντι Μαρία, είδε μπροστά του λίγο χώρο και με συρτό αριστερό σουτ έστειλε τη μπάλα στη γωνία του Οτσόα. Είναι το όγδοο γκολ του άσου της Παρί Σεν Ζερμέν σε Μουντιάλ (όσα είχαν πετύχει ο Ντιέγκο Μαραντόνα και ο Γκιγιέρμο Στάμπιλε, ενώ υπολείπεται ακόμη δύο του Γκαμπριέλ Μπατιστούτα) τη μέρα που ισοφάρισε τον “Ντιεγκίτο” στην κορυφή των συμμετοχών σε τελική φάση Παγκοσμίου Κυπέλλου (21).

Το Μεξικό δεν μπόρεσε να αντιδράσει, με τους Αργεντινούς να οπισθοχωρούν και να υπερασπίζονται μάλλον εύκολα το πολύτιμο προβάδισμα, για να έρθει ένα καταπληκτικό γκολ του Εντσο Φερνάντες στο 87΄, με φαλτσαριστό σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, να «κλειδώσει» τη νίκη της «αλμπισελέστε».
Διαιτητής: Ντανιέλε Ορσάτο (Ιταλία)
Κίτρινες: Μοντιέλ – Αραούχο, Γκουτιέρες, Ερέρα, Αλβαράδο

Οι συνθέσεις:

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Λιονέλ Σκαλόνι): Ε. Μαρτίνες, Μοντιέλ (63΄ Μολίνα), Λισ. Μαρτίνες, Οταμέντι, Ακούνια, Ντε Πολ, Ροντρίγκες (57΄ Φερνάντες), ΜακΑλιστερ (69΄ Παλάσιος), Λαουτ. Μαρτίνες (63΄ Αλβαρες), Ντι Μαρία (69΄ Ρομέρο), Μέσι

ΜΕΞΙΚΟ (Τάτα Μαρτίνο): Οτσόα, Αραούχο, Μόντες, Μορένο, Γκαγιάρδο, Γκουαρδάδο (42΄λ.τρ. Γκουτιέρες), Τσάβες, Κ. Άλβαρες (66΄ Χιμένες), Ερέρα, Βέγκα (66΄ Αντούνα), Λοσάνο (73΄ Αλβαράδο)

Ο Μπαπέ έστειλε τη Γαλλία στους «16»

Με το μεγάλο της αστέρι, Κιλιάν Μπαπέ, να σκοράρει δύο φορές, η Γαλλία νίκησε 2-1 τη Δανία στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου στο στάδιο «974» της Ντόχα κι έγινε η πρώτη ομάδα που εξασφάλισε μαθηματικά την πρόκριση στους «16» του Μουντιάλ του Κατάρ. Οι Δανοί, με ένα βαθμό στο ενεργητικό τους (0-0 με την Τυνησία) θα τα παίξουν όλα για όλα την επόμενη Τετάρτη (30/11) εναντίον της Αυστραλίας, σε αγώνα που θέλουν αποκλειστικά και μόνο τη νίκη. O σκόρερ και των δύο γκολ των «μπλε», Κιλιάν Μπαπέ, αναδείχτηκε MVP της αναμέτρησης.

Στην 4η αναμέτρηση με τους Δανούς σε τελική φάση Μουντιάλ η κάτοχος του τροπαίου, Γαλλία, νίκησε για 2η φορά τους Σκανδιναβούς, μετά το 1998, έχοντας τον Μπαπέ σε μεγάλη βραδιά.

Ο άσος της Παρί Σεν Ζερμέν σκόραρε δύο φορές στο β΄ μέρος, έφτασε τα 31 γκολ με την φανέλα της Εθνικής (άφησε πίσω τους Παπέν και Φοντέν), ενώ έγινε ο δεύτερος σκόρερ των «τρικολόρ» σε τελικές φάσεις Παγκοσμίου Κυπέλλου με 7 τέρματα, πίσω από τον Ζιστ Φοντέν.

Η Γαλλία έδωσε χώρο στο ξεκίνημα στους Δανούς, έχοντας το μυαλό της περισσότερο στις αντεπιθέσεις. Στην πρώτη οργανωμένη που έκανε στο 13΄ απείλησε την εστία του Σμάιχελ με την κεφαλιά του Βαράν να σταματά στον Μάλε, ο οποίος βρέθηκε στο ύψος της μικρής περιοχής κι απομάκρυνε τη μπάλα.

Στο 22΄ ο Αντρέας Κρίστενσεν σταμάτησε με φάουλ (κίτρινη κάρτα) τον Μπαπέ, που έφευγε μόνος του με μέτωπο προς την περιοχή του Σμάιχελ. Το φάουλ εκτελέστηκε κι ο Δανός γκολκίπερ επενέβη σωτήρια στη γυριστή κεφαλιά του Ραμπιό.

Όσο περνούσε και η Δανία δεν μπορούσε ν΄ απειλήσει στο διάστημα που είχε την κατοχή της μπάλας, η Γαλλία άρχισε να βγαίνει περισσότερο στην επίθεση και να… ψάχνει αυτή περισσότερο το γκολ.

Με τη συμπλήρωση του ημιώρου ο Μπαπέ έκανε το γύρισμα από αριστερά, με τον Κουντέ να πιάνει το συρτό διαγώνιο σουτ και στέλνει τη μπάλα στα πόδια του Χόιμπιεργκ και μετά στην αγκαλιά του Σμάιχελ. Ο κίπερ της Νις απέκρουσε με τα πόδια στο 36΄ το σουτ του Γκριεζμάν από αρκετά πλάγια.

Η μοναδική καλή στιγμή των Σκανδιναβών στο πρώτο μέρος σημειώθηκε στο 37΄ με το σουτ του Κορνέλιους από πλάγια θέση να φεύγει άουτ. Πέντε λεπτά πριν από το ημίχρονο, από το γύρισμα του Ντεμπελέ, ο Μπαπέ βρέθηκε εντελώς αμαρκάριστος στο σημείο του πέναλτι, αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν απελπιστικά άστοχο.

Η εικόνα του ματς ήταν εντελώς διαφορετική στο β΄ μέρος, καθώς η Δανία ήταν υποχρεωμένη να ρισκάρει για να πάρει τη νίκη. Οι Γάλλοι με υπομονή στο παιχνίδι τους περίμεναν τους αντιπάλους τους κάτω από τη μεσαία γραμμή και στο 56΄ ο Μπαπέ έφυγε γρήγορα στην αντεπίθεση, μπήκε στην περιοχή όπου έπιασε το δυνατό αριστερό σουτ που βρήκε σε ετοιμότητα τον Σμάιχελ.

Τεράστια ευκαιρία έχασε ο Γκριεζμάν στο 60΄ για να βάλει μπροστά στο σκορ τη Γαλλία. Ο άσος της Ατλέτικο Μαδρίτης βρέθηκε απέναντι από τον Σμάιχελ και με το καλό του πόδι (αριστερό) αστόχησε απελπιστικά.

Ένα λεπτό μετά, όμως, δε συνέβη το ίδιο και με τον Μπαπέ. Σε μία νέα γρήγορη αντεπίθεση των πρωταθλητών κόσμου, ο Μπαπέ έδωσε στον Ερνταντέζ, ο τελευταίος γύρισε τη μπάλα και ο στράικερ της Παρί Σεν Ζερμέν με το 30ό του γκολ με την φανέλα της Εθνικής («έπιασε» στη σχετική λίστα τους Φοντέν και Παπέν) και το 2ο στο Μουντιάλ, «έγραψε» το 1-0 στο 61΄.

Δεν χάρηγαν για πολύ οι «τρικολόρ», καθώς στο 68΄ η Δανία έφτασε στην ισοφάριση με την κεφαλιά του Αντρέας Κρίστενσεν (προηγήθηκε κόρνερ από τον Έρικσεν και κεφαλιά-πάσα του Άντερσεν) στην 60ή του συμμετοχή με το εθνόσημο.

Με καλύτερη ψυχολογία μετά την ισοφάριση, οι Σκανδιναβοί «άγγιξαν» την ανατροπή στο 73΄, αλλά ο Λιορίς έκανε σωτήρια επέμβαση στο σουτ του Μέλε μέσα από την περιοχή.

Το ματς είχε ανοίξει για τα καλά μετά το γκολ των Δανών και στο 78΄ χάθηκε μία ακόμη κλασική ευκαιρία, αυτή την φορά για τη Γαλλία. Από το κόρνερ του Γκριεζμάν, ο Τσουαμενί έπιασε την κεφαλιά κι ενώ η μπάλα είχε πορεία προς τα δίχτυα, βρήκε στην πλάτη του Μέλε και κατέληξε κόρνερ.

Στο 81΄ από το γύρισμα του Ντόλμπεργκ, ο Μπρεθγουέϊτ με πλασέ στο πρώτο δοκάρι έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ. Τέσσερα λεπτά πριν από το 90΄ ο Κιλιάν Μπαπέ «χτύπησε» για δεύτερη φορά κι από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από σέντρα του Γκριεζμάν, για το τελικό 2-1.

Διαιτητής: Σιμόν Μαρτσίνιακ (Πολωνία)
Κίτρινες : Κουντέ – Αντρέας Κρίστενσεν, Κορνέλιους

ΓΑΛΛΙΑ (Ντιντιέ Ντεσάν): Λιορίς, Κουντέ, Βαράν (75΄ Κονατέ), Ουπαμεκανό, Ερναντέζ, Τσουαμενί, Ραμπιό, Γκριεζμάν (90΄+3 Φοφανά), Μπαπέ, Ζιρού (63΄ Τιράμ), Ντεμπελέ (75΄ Κομάν)

ΔΑΝΙΑ (Κάσπερ Χιούλμαντ): Σμάιχελ, Νίλσον, Αντρέας Κρίστενσεν, Άντερσεν, Μέλε, Έρικσεν, Χόιμπιερκ, Ράσμους Κρίστενσεν (90΄+2 Μπαχ), Ντάμσγκααρντ (73΄ Ντόλμπεργκ), Κορνέλιους (46΄ Μπρεθγουέϊτ), Λίντστρεμ (85΄ Νόργκααρντ)

Πιο κοντά στα νοκ άουτ η Πολωνία

Η Πολωνία και …συγκεκριμένα οι Βόιτσεχ Στσέζνι, Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι σταμάτησαν τη Σαουδική Αραβία, καθώς επικράτησε σήμερα με 2-0, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου στο παγκόσμιο κύπελλο, φθάνοντας στους τέσσερις βαθμούς και συντηρώντας το όνειρο πρόκρισης στην επόμενη φάση της διοργάνωσης με τα γκολ των Ζιελίνσκι (39′) και Λεβαντόβσκι (82′), το πρώτο γκολ του σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα σε τελικά Μουντιάλ!

Στο «Education City Stadium» της πόλης Αλ Ραγιάν, παρουσία 45 χιλιάδων φιλάθλων, η Σαουδική Αραβία θέλησε να συνεχίσει τα «θαύματα» της, απέναντι στην Πολωνία του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, μετά την ιστορική νίκη στην πρεμιέρα του Μουντιάλ στο Κατάρ επί της Αργεντινής, αλλά δεν τα κατάφερε.

Πιο συμπαγής ομάδα η Πολωνία είχε σε μεγάλη ημέρα τον τερματοφύλακα της, ο οποίος ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη της ομάδας του. Ο διεθνής τερματοφύλακας της Γιουβέντους κράτησε ανέπαφη την εστία του σε αρκετές στιγμές, με κορυφαία την απόκρουση πέναλτι στις καθυστερήσεις του Α’ μέρους.

Η Σαουδική Αραβία μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άρχισε να πιέζει την αντίπαλη περιοχή. Με ασφυκτικό πρέσινγκ σε όλους τους χώρους οι παίκτες της κέρδιζαν την μπάλα και προσπαθούσαν να πλησιάσουν την εστία της Πολωνίας.

Από την πλευρά τους οι παίκτες της Πολωνίας προσπαθούσαν να ισορροπήσουν το ματς και τα κατάφεραν μετά το πρώτο τέταρτο, αναλαμβάνοντας στη συνέχεια των πρωτοβουλία των κινήσεων.

Ετσι έφθασαν στο 1-0. Στο 39ο λεπτό μετά από ωραία αντεπίθεση από τα δεξιά και γύρισμα προς τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, που βγήκε τετ α τετ αλλά δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά, κυνήγησε την μπάλα και σε δεύτερο χρόνο τη γύρισε όπως έπρεπε προς τον Ζιελίνσκι που σούταρε δυνατά, μην αφήνοντας κανένα περιθώριο στον Αλ-Οβάις.

Στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους η Σαουδική Αραβία προσπάθησε να ανταποδώσει και είχε μεγάλη ευκαιρία να το καταφέρει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τότε ο Βραζιλιάνος διαιτητής, Σαμπάιο, αφού είδε τη φάση, μετά από υπόδειξη του VAR, υπέδειξε το χτύπημα του Μπιέλικ χαμηλά στο πόδι του Αλ-Σεχίρι και έδειξε το σημείο του πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Αλ Νταουσάρι, αλλά ο Στσέζνι τον σταμάτησε, όπως και την προσπάθεια του Αλ Μπουράικ που πήρε το ριμπάουντ, σώζοντας την Πολωνία από βέβαιο γκολ!

Στην επανάληψη η Σαουδική Αραβία μπήκε ξανά δυνατά και στο 55ο λεπτό έφθασε ξανά κοντά στο γκολ, αλλά σταμάτησε ξανά στον Στσέζνι. Τότε η μπάλα έφτασε μετά από κόντρες στα πόδια του Αλ Νταουσάρι στο ύψος της μικρής περιοχής, έκανε το πλασέ με τον Πολωνό γκολκίπερ και πάλι να λέει όχι με επέμβαση με τα πόδια.

Οσο πίεζε η αραβική ομάδα, οι Πολωνοί έδωσαν χώρο και έπαιξαν με αντεπιθέσεις και βρέθηκαν δύο φορές κοντά στο γκολ, αλλά και τις δύο φορές η μπάλα σταμάτησε στα δοκάρια. Πρώτα στο 63′ όταν μετά από σέντρα από τα αριστερά του Φρανκόβσκι, η κεφαλιά του Μίλικ τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

Τρία λεπτά αργότερα σέντρα από τα δεξιά στο πρώτο δοκάρι αυτή τη φορά με τον Λεβαντόβσκι να μπαίνει στη φάση, να κάνει το πλασέ και να στέλνει τη μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

Η Σαουδική Αραβία συνέχισε να πιέζει και στο 78′ ο Αλ Μαλκί έκανε το διαγώνιο σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι

Στο 82ο λεπτό η Πολωνία «καθάρισε» το ματς, όταν μετά από λάθος στην άμυνα της Σαουδικής Αραβίας, ο Λεβαντόβσκι θα το εκμεταλλευτεί, θα κλέψει τη μπάλα και θα πετύχει το πρώτο του τέρμα σε παγκόσμιο κύπελλο. Στο 89ο λεπτό ο «Λέβα» έχασε μοναδική ευκαιρία να πετύχει και δεύτερο γκολ, αλλά αστόχησε εξ επαφής.

ΠΟΛΩΝΙΑ: Σέσνι, Μπερεσίνσκι, Γκλικ, Κίβιο, Κας, Καμίνσκι, Κριχόβιακ, Φρανκόβσκι, Μπιέλικ, Ζιελίνσκι (63′ Καμίνσκι), Μίλικ (70′ Πιόντεκ), Λεβαντόβσκι.

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ: Αλοβάις, Αμπουλαϊχί, Αμπντουλχαμίντ, Αλ Αμρί, Αλ Μπουραΐκ (65′ Αλ Γκανάμ), Αλ Μπουραϊκάν, Αλ Μάλκι (86′ Αλ Ομούντ), Κάνο, Αλ Νταουσάρι, Αλ Ναχέι (46′ Αλ Ναμπίντ, 90’+ Μπαχμπρί), Αλ Σεχρί (86′ Ν. Αλ Νταουσάρι).

«Ζωντανή» για την πρόκριση η Αυστραλία

Βάσιμες ελπίδες πρόκρισης στους «16» του Μουντιάλ 2022, απέκτησε η Αυστραλία, καθώς για την 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου, επικράτησε με 1-0 της Τυνησίας, χάρη στο γκολ που σημείωσε ο Ντιούκ στο 23ο λεπτό. Πλέον, τα «καγκουρό», έχουν τρεις βαθμούς, ενώ οι Τυνήσιοι με έναν βαθμό, πιθανότατα θα επιστρέψουν στην πατρίδα τους, μετά την φάση των ομίλων.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο εντυπωσιακό και χωρητικότητας 44.325 θεατών, «Al Janoub Stadium» της πόλης Αλ Ουάκρα, ενώ η 2η αγωνιστική του ομίλου, ολοκληρώνεται το απόγευμα (26/11, 18:00) με τον αγώνα Γαλλία-Δανία.

Μετά από ένα «αναγνωριστικό», με την Αυστραλία να διατηρεί την κατοχή της μπάλας, τα «καγκουρό» άνοιξαν το σκορ. Στο 23ο λεπτό, ο Γκούντγουϊν σέντραρε από τα αριστερά, η μπάλα κόντραρε στον Μπρον και πήρε ιδανική τροχιά για το κεφάλι του Ντιούκ, ο οποίος με εξαιρετική γυριστή κεφαλιά, έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Στην συνέχεια, ο ρυθμός του αγώνα «έπεσε», με τους Τυνήσιους να χάνουν δύο πολύ καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν. Αρχικά, στο 41` ο Σουτάρ με προβολή έδιωξε την μπάλα από τα δυνατό πλασέ του Ντράγκερ (σ.σ. η μπάλα κατευθυνόταν στην εστία του Ράϊαν), ενώ λίγο αργότερα (48`) ο Μσακνί, δεν κατάφερε να σκοράρει από το ύψος της μικρής περιοχής.

Στην επανάληψη, οι Αφρικανοί προσπάθησαν να φθάσουν στην ισοφάριση, όμως οι Αυστραλοί, κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό του ματς και να μην απειληθούν ιδιαίτερα. Στο 71ο λεπτό, ο Λέκι απέτυχε να βρει την μπάλα, όντας σε πλεονεκτική θέση, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Μσακνί «υποχρέωσε» σε εξαιρετική απόκρουση τον Ράϊαν. Στο 73ο λεπτό, έκανε το ντεμπούτο του στο Μουντιάλ του Κατάρ, ο δεξιός οπισθοφύλακας του Ατρομήτου, Ουαντί Κεχρίντα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, οι Τυνήσιοι πίεσαν «ασφυκτικά», χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα, αφού δεν σημειώθηκε κάποια αξιόλογη φάση, παρά τις… άκαρπες ατομικές ενέργειες των Σλιτί και Καζρί. Ετσι, ο αγώνας ολοκληρώθηκε με την νίκη των Αυστραλών, που τους… βάζει για τα καλά, στο «παιχνίδι» της πρόκρισης.

Διαιτητής: Ντάνιελ Ζίμπερτ (Γερμανία)
Κίτρινες : Λαϊντουνί, Αμπντί, Σασί
Κόκκινες : –

Συνθέσεις:
ΤΥΝΗΣΙΑ (Τζαλέλ Καντρί): Νταμέν, Μπρον (73` Κεχρίντα), Μεριά, Ταλμπί, Ντράγκερ (46` Σάσι), Σκίρι, Λαϊντουνί (67` Καζρί), Αμπντί, Σλιτί, Τζεμπαλί (73` Κενίσι), Μσακνί.

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (Γκράχαμ Αρνολντ): Ράϊαν, Κάρατσιτς (75` Ντεγκενέκ), Ρόουλς, Σουτάρ, Μπέχιτς, ΜακΓκρι (64` Χρούστιτς), Μούϊ, Ιρβάϊν, Λέκι (85` Μπακούς), Ντιουκ (64` ΜακΛάρεν), Γκούντγουϊν (85` Μαμπίλ).