Χαλαρά η ΑΕΚ, 4-0 τον Παναιτωλικό, δύσκολα ο Άρης 3-1 τον ΟΦΗ

Μια από τις ευρύτερες νίκες της στη φετινή σεζόν πέτυχε η ΑΕΚ που επικράτησε πολύ εύκολα 4-0 του Παναιτωλικού στο ΟΑΚΑ και εξασφάλισε την 3η θέση στη Super League μετά από 26 αγωνιστικές. Ο Μάριος Οικονόμου με το πρώτο γκολ της καριέρας του ανοίγοντας το σκορ στο 40΄, το 2-0 διαμορφώθηκε από αυτογκόλ του Μαλή στο 50΄ και ακολούθησαν τα τέρματα των Μπογέ (82΄), Γαλανόπουλου (83΄).

Στα τελευταία λεπτά και λόγω της ικανότητας των παικτών του στις στημένες φάσεις λυτρώθηκε ο Αρης, επικρατώντας δύσκολα του μαχητικού ΟΦΗ με 3-1, στη Θεσσαλονίκη, για την 26η αγωνιστική της Super League. Η ομάδα της Κρήτης προηγήθηκε στο 26ο λεπτό με τον Βαζ, οι «κίτρινοι» ισοφάρισαν με τον Ροζ στο 75′, για να έρθει ο Ματίγια, με εκπληκτικό φάουλ έξω από την περιοχή, στο 89ο λεπτό, να κάνει το 2-1 και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μαρτίνες, και πάλι με φοβερή εκτέλεση φάουλ, να διαμορφώσει το τελικό 3-1.