Στους «8» του Κυπέλλου ο ΠΑΟΚ, 2-1 τα Τρίκαλα

Ο ΠΑΟΚ «ζευγάρωσε» τις νίκες του επί των Τρικάλων και προκρίθηκε πανηγυρικά στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο «Δικέφαλος» του βορρά, ο οποίος είχε ουσιαστικά εξασφαλίσει την πρόκρισή του στους προημιτελικούς της διοργάνωσης από το πρώτο παιχνίδι, όταν είχε επικρατήσει 5-1 στη θεσσαλική πόλη, νίκησε και σήμερα 2-1 τον ΑΟΤ στην Τούμπα, στον αγώνα ρεβάνς για τη φάση των «16» της διοργάνωσης.

Η αναμέτρηση ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, αφού η πρόκριση του ΠΑΟΚ είχε ουσιαστικά κριθεί από το πρώτο παιχνίδι, και απέκτησε ενδιαφέρον μετά το 75ο λεπτό. Στο 78΄ ο Πρίγιοβιτς άνοιξε το σκορ, ενώ οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι είχαν δοκάρι στο 89΄, όταν ο Σιαμπάνης απέκρουσε την κεφαλιά του Γροντή, ισοφάρισαν με το σουτ του Μιλοσάβλιεφ (90+2΄). Στο επόμενο λεπτό ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι για χέρι του Κοτσώνη και ο Πρίγιοβιτς από την άσπρη βούλα διαμόρφωσε το τελικό 2-1 (90+4΄).